Naujausi filmai ir serialai

Sangailės vasara / The Summer of Sangaile (2015)

Sangailės vasara / The Summer of Sangaile (2015)

Metai: 2015

Kokybė: DVDRip

Žanras: Dramos, Romantiniai

Kalba: Lietuvių

Režisavo: Alantė Kavaitė

Vaidina: Julija Steponaitytė, Aistė Diržiūtė

Apdovanotas už geriausią režisūrą prestižiniame „Sundance“ festivalyje, puikiai įvertintas Europoje ir pripažintas geriausiu Lietuvos filmu 2015 metų „Sidabrinės gervės“ apdovanojimuose, žaismingas ir nuoširdus pasakojimas nukels į svaigias vasaros dienas.

Septyniolikmetė Sangailė (aktorė Julija Steponaitytė) mėgaujasi paskutinėmis moksleivės vasaros atostogomis tėvų viloje ant ežero kranto. Uždaro būdo mergina svajoja pilotuoti akrobatinį lėktuvą, tačiau – likimo ironija – bijo aukščio. Sangailės gyvenimas ima keistis, kuomet ji aviacijos šventėje susipažįsta su Auste (akt. Aistė Diržiūtė) – gyvenimo džiaugsmu trykštančia savo bendraamže ir visiška priešingybe. Susidraugavę merginos viena kitai pamažu atskleis iki tol nepažintus požiūrius, pojūčius ir mintis. Austės dėka Sangailė išmoks svarbiausią savo gyvenimo pamoką: svajonės gali užauginti mums sparnus, bet norėdami skristi, privalome įveikti savo baimes.

Tarptautinė „Sangailės vasaros“ kelionė žymi naują etapą lietuviškame kine: filmo režisierė A. Kavaitė gavo prizą už geriausią užsienio filmo režisūrą prestižiniame JAV festivalyje „Sundance“, „Sangailės vasara“ taip pat buvo atrinkta į vieno svarbiausių Europoje Berlyno kino festivalio „Panoramos“ programą, o filmo aktorė A. Diržiūtė Berlyne atstovavo Lietuvai geriausių jaunųjų festivalio aktorių konkurse „Shooting Stars“. To lig šiol nebuvo pavykę pasiekti jokiam lietuviškam filmui.

„Sangailės vasara“ buvo įvertinta ir namuose: gegužės pabaigoje vykusiuose svarbiausiuose Lietuvos kino apdovanojimuose „Sidabrinės gervės“ filmas išrinktas geriausiu metų ilgametražiu vaidybiniu filmu, Sangailę suvaidinusi aktorė J. Steponaitytė tapo geriausia aktore, o filmo dailininkas Ramūnas Rastauskas

Pridėta: kalibrasss
Тagai: 2015
Komentarai: 0